Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Hakkımızda


Sola Unitas Grubu olarak faaliyetlerimize 2009 yılında bireyler ve kurumlara iletişim yetkinlikleri alanında eğitimler vermek; insanların hem kendilerini hem de başkalarını oldukları kişi olarak kabul etmeleri, öz varlıkları nedeniyle yargılamamaları ve yargılanmamaları; bu sayede daha iyi bir iletişim ve ilişki biçiminin oluştuğu bir dünya hayaliyle faaliyetlerimize başladık.

Çok sayıda birey ve kurumla yapılan çalışmalarda daha iyi iletişimi hedef alan; psikoloji, gelişim, yönetim ve felsefe gibi disiplinlerde Türkiye’de bulunan bilgi açığını kapatmak üzere çeviri kitaplara ve katma değer yaratan alanlara yöneldik. En önemli amaçlarımızdan biri, bilgiyi dünyanın neresinden olursa olsun ülkemize getirmek ve bu bilgiyi yayarak toplumsal gelişimimize destek olmaktı.

Yolculuğumuzda öğrenme güçlüğü alanları başta olmak üzere çocukların eğitiminin en önemli gelişim alanlarından biri olduğuna inandık. Bu nedenle Sola Kidz markasını oluşturduk. Daha önce Türkiye’de popüler olmayan Duyu Bütünleme, Disgrafi, DEHB gibi alanları geliştirmek için yapılan yayınların yanı sıra çocukların dijital yetkinliklerini, iletişimlerini ve duygusal zekalarını geliştirecek eserlere portföyümüzde yer verdik.

Sander Yayınları; felsefe, edebiyat ve düşünce alanlarında önemli eserleri portföyünde bulundurmaya hep devam etti.

Bugün itibariyle psikoloji alanı başta olmak üzere onlarca çok satan kitabın yayınlanmasına aracılık ettik ve etmeye de devam edeceğiz.Yayınladığımız ilk kitaplardan Seninle Başlamadı, geçen 5 yıla rağmen psikoloji alanında en çok okunan kitap olmayı sürdürüyor. Duyu Bütünleme alanındaki kitaplarda lider olarak hareket ediyor ve uzmanlarca öyle kabul ediliyoruz.

Sola Unitas yayın grubu olarak, Sola Unitas Yayınları, Sander Yayınları ve Sola Kidz markalarıyla kendi alanlarımızda evrensel değerleri önceliklendirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Atatürk’ün “Millî kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak” idealine tüm kalbimizle inanıyoruz ve insanımızın; dil, din, ırk, cinsiyet gözetmeksizin gelişimi için elimizden geleni yapıyoruz.

Öncelikli değerlerimizi; farklılıkları kutlamak, dezavantajlı grupları desteklemek, şefkat, katma değer ve edebi estetik olarak tanımlayabiliriz. 

 

Kurucumuz

Dr. Umut Kısa

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisansını “Yönetim ve Organizasyon” alanında doktorasını ise İletişim Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Paul Ekman Group’ta “İletişim ve Davranış Analizi” alanında Post Graduate çalışmalarını tamamlamıştır. Çalışma hayatını Koç Finansal Hizmetler, Deloitte ve Alstom gibi şirketlerde sürdürmüş olan Umut Kısa, bir Sabancı Şirketi olan Akçansa’da İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.  

2012 yılında Para dergisi tarafından Türkiye’nin en etkili koçlarından biri olarak gösterilmiştir. TEDx konuşmacısıdır. North California Hellinger Institute’den -Kalıtsal Aile Travmaları- eğitimi almıştır.

Dünyaca ünlü profesör Paul Ekman tarafından geliştirilen Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies – ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility – ETaC), Yüz Tanımlama Sistemi (Facial Action Coding System – FACS), Psychophysiology, Interview and Interrogation Technics eğitimlerini tamamlayarak Paul Ekman tarafından “Uluslararası Eğitmen” statüsünde onaylanmıştır.

Koçluk alanında ICF tarafından verilen MCC ünvanına sahip dünyadaki 400 kişiden biridir. “Ahuna” , “Us’tA Yol”, “Kendini İşten Fethet”, “Aziz”, “Dijital Zeka”, “Başka Bir İletişim, "Non-judgemental", “Koala Monti ve Ağaçlar”, “Koala Monti ve Kara Kedi”, ve “Koala Monti and the Trees” adlı kitapları "Pooh'nun Tao'su", "Piglet'in Te'si", "İyileştiren Alışkanlıklar Günlüğü", "Öfke Günlüğü" adlı çevirileri bulunmaktadır.


Grubumuzun diğer alanları hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz:

Sola Unitas Hakkında

Eğitimler

İzotomi

kitapkoala.com

 

Kapat