Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Belalı Üvey Kardeşim Sindirella Masalını Nasıl Mahvetti? #kitapyorumu

Masalları sever misiniz? En sevdiğiniz masal hangisi?

Maddie'nin Külkedisi hakkındaki ödevini mahvetmek yeterli değildi - üvey kardeşi Holden bir şekilde GERÇEK peri masalını bozdu. Çirkin üvey kız kardeş prensle evleniyor ve onlar sonsuza dek mutlu olamaz! Bunu düzeltmenin tek yolu hikayeye girmek. Ancak Holden ve Maddie sorunu çözemezse sonsuza kadar peri masalı dünyasında sıkışıp kalacaklar.

Kendimi bildim bileli masalları ve masal uyarlamalarını çok severim. Elimden geldiğince her versiyonlarını okur/izlerim. Bu seriyi de görür görmez büyük bir heyecana kapıldım ve hemen okumak istedim.

İlk sayfanın sonunda tam anlamıyla yüksek sesle gülüyordum. Jerry Mahoney'nin Külkedisi'nin orijinal hikayesini şimdiye kadar okuduğum en komik kitaplardan biri haline getirmesine bayıldım. Kitaptaki ana karakterlerden biri olan Holden’ı Jerry Mahoney'nin bu kadar iyi noktalara değindirmesini de sevdim, mesela Külkedisi diğer insanlarla aynı ayakkabı numarasına sahip olmaz mıydı? Prens neden insanları tanıyamıyor?

Henüz serinin sadece ilk kitabını okudum fakat buna bakarak bile serinin büyüleyici olduğunu söyleyebilirim. Bence her evde olması gereken bir seri. Gönül rahatlığıyla alabilir kendiniz ve/veya çocuğunuza okuyabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederim!

 

Kitap: Belalı Üvey Kardeşim Sindirella Masalını Nasıl Mahvetti?

Yorum: @kitapkolikkafasiKapat