Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Bibliyoterapi: Kitapların Büyülü İyileştirici Etkisi

Bibliyoterapi en basit anlamıyla; kitaplarla iyileşme, kitaplarla terapi olarak tanımlanabilir.
Biblion, kitaplar için kullanılan Yunanca bir sözcük, terapi ise yine Yunanca therapeo -tıbbi olarak yardım etmek- kelimesinden geliyor. Ve bu iki kelimenin birleşmesiyle dünyanın en güzel tedavi yöntemi ortaya çıkıyor: Kitaplarla Tedavi!

Bu yazımızda tam da bu kavrama denk düşen bir kitap hakkında konuşacağız: Pooh'nun Tao'su.

"Winnie The Pooh'nun Anlatımıyla Mutluluk ve Bilgelik" alt başlığıyla yayınınlanan kitap 49 hafta boyunca New York Times'da çok satanlar listesinde birinciliği kimseye kaptırmıyor.

Dünyanın en büyük yayınevlerinden Penguin Books'un 75. Yıl kutlamasında, Pooh'nun Tao'su Penguin'in tarihi boyunca yayınladığı en özellikli 75 kitaptan biri olarak ilan ediliyor.

Kitabın goodreads sayfasında 100 bin üzerinde oy kullanılmış, Yirmi farklı dilden 4 binin üzerinde yorum bulunuyor.

Kitap; hem üniversitelerde akademik programa dahil edilirken hem de yediden yetmişe geniş okuyucu kitlelerinde çok ciddi bir karşılık buluyor.

Peki nasıl oluyor da başkahramanı bir çizgi film karakteri olan bir kitap bu denli büyük başarılara imza atıyor? Bu tarafta sözü sanırım okurlara bırakmak ve onların yorumlarını dikkate almak konu hakkında bize fikir verecektir.

*Yorumlar kitabın goodreads ve amazon sayfalarından alınmış Türkçeye çevrilmiştir."4. evre kanser teşhisi şokundan geçiyorum ve bu kitabı çok rahatlatıcı buluyorum. Basit olun ve basit tutun. Hayat, olmasına izin verdiğin kadar karmaşıktır. Bunu kendim okumak ve topraklamak için sık sık alıyorum."

"Bu kitap hayatımı kurtardı! Evet, gerçekten! 12 yıl önce bu kitabı okuduğumda, eroini sonsuza dek bırakabildim." 

"Hamile olan kızıma bu kitaptan hediye ettim, böylece neredeyse çok karmaşık bir hale gelmek üzere olan hayata nasıl yaklaşması gerektiğini anlayacak."

"Bu kitaba sahip değilseniz, 10 tane satın alın, çünkü okuduktan sonra onu herkese vereceksiniz."

"Bu kitapla ilgili tek sorun, ödünç verdiğinizde geri gelmiyor olması. Bu altıncı kez alışım!"Pooh'nun Tao'su'nu incelemek, satın almak isterseniz aşağıdaki görsele tıklayarak kitaba ulaşabilirsiniz.

Pooh'nun Tao'suKıymetli yorumlarınızı yayınevimizin instagram ve facebok hesaplarından bize iletmeyi unutmayın.

Şimdiden iyi okumalar, sağlıklı günler!Kapat