Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Jerry Mahoney – Uzaydan Gelen Pırt Kafalar

Jerry Mahoney’in çocuk kitabı Uzaydan Gelen Pırt Kafalar, tüm çocukların bayılacağı eğlenceli ve tuhaf bir hikaye. Kitapta bol miktarda mizah var ve karakterler tüm çocuğun içsel seviyede bağlantı kurabileceği nitelikte.

İyi yazılmış bir kitap olan Uzaydan Gelen Pırt Kafalar, yaş aralığı için genel bir edebiyat örneği niteliğinde. Mahoney, bugünlerde çocuklarla konuşan, onların dilini ve bakış açılarını tespit eden bir tarzda yazıyor. Karakterler basit arketipler olmalarına rağmen, okuyucuların memnuniyetini sağlamak için zekice ortaya çıkıyorlar. Hikaye çizgisi kolay algılanabilir türden ve hikayeyi çeşitli yaş grupları için zevkli hale getirmek amacıyla uygun miktarda atmosfer kurgulanmış durumda.

Kitabın karakterlerinden Josh ve Lloyd arasındaki dostluk, son yıllarda okuyabileceğiniz en iyi arkadaşlık hikayelerinden biri. Bu ikisinin çok fazla ortak çıkarı var ve baskı altında birlikte çalışıyorlar. Kitapta çocukların keyif alacağı çok sayıda komik şaka bulunuyor. Genç okuyucular, uzaylıların osuruklarının McDonalds'dan tarçınlı çöreklere ve daha az hoş aromalara kadar birçok farklı Dünya kokusunu taklit edebilmesini özellikle ilginç bulacaktır.

Kitabın en zevkli taraflarından biri, ana karakterlerin uzaylılara yönelik hazırladıkları Dünya hakkında bir blog sayfaları olması ve bu blog yazılarının bir kısmı kitabın sonuna eklenmiş. Hikaye oldukça mizah dolu, ironik ve durumsal komedi ile harmanlanmış durumda. Okumak istemeyen çocukları bile kitap okumak için istekli hale getirmek adına harika bir kitap!

Kitabı hemen almak isterseniz kitapkoala.com da % 35 indirimli... 

Kaynaklar:

https://thiskidreviewsbooks.com/2018/03/12/review-buttheads-from-outer-space-by-jerry-mahoney/

https://www.yabookscentral.com/kidsfiction/22438-buttheads-from-outer-spaceKapat