Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL

Teknolojinin Yardımıyla Her Öğrencinin Tüm Potansiyelini Ortaya Çıkarabilir miyiz?

Apple'ın ikonik kurucu ortağı Steve Jobs, milyonlarca öğrencinin yaşamları üzerinde muazzam olumlu bir etki yaratmak için teknolojiden yararlanan güçlü bir eğitim vizyonuna sahipti. Jobs'un bu vizyonu gerçekleştirmek için seçtiği kişi, eğitim tutkusuna sahip güvenilir bir mühendis ve yönetici olan John D. Couch'du. Couch, öğrenmenin kişisel ve işbirliğine dayalı olması gerektiğine inanıyordu.

Eğitimin gerçek amacının çocukların benzersizliklerini keşfetmelerine yardımcı olmak ve potansiyellerinin ötesine geçmelerini sağlamak olduğunu savundu. Bununla birlikte, geçtiğimiz yüzyılda değişime direnen bir sistemi değiştirmek, bir Apple başkan yardımcısı için bile kolay bir görev değildi.

Ancak şimdi, teknoloji hayatımızın her alanına giderek daha fazla entegre oluyor, evlerimizi, işlerimizi ve hatta beynimizi yeniden şekillendiriyor. En önemlisi, eğitimin yeniden düzenlenmesi, okullarımızın, çocuklarımızın ve toplumun gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaya başlıyor.

Dönüştüren Eğitim'de Couch, eğitim ve teknolojide 50 yılı aşkın süredir öğrendiği profesyonel dersleri paylaşıyor. Bizi Apple'ın büyük araştırma çalışması olan Apple Classrooms of Tomorrow (ACOT) ve onun takibinin (ACOT 2) arkasına götürerek Challenge-Based Learning çerçevesinin güçlü etkilerini vurguluyor. Apple'ın duvarlarının ötesine geçerek, bizi dünyanın dört bir yanından, başarısız ezberleme yöntemlerini yıkıp bunun yerine tüm çocuklara fayda sağlayan bilim destekli yeni yöntem ve teknolojileri kullanan en sıra dışı ebeveynler, eğitimciler ve girişimcilerle tanıştırıyor.

Dönüştüren Eğitim, gelişmekte olan teknolojilerin en umut verici olanlarını inceleyip; ebeveynler, öğretmenler olarak çocuklarımızın hem bugün hem de gelecekte başarılı olabilmeleri için ihtiyaç duydukları ilgili, yaratıcı, işbirliğine dayalı ve zorlu öğrenme ortamlarına fırsat ve erişim sağlanmasına rehberlik ediyor.

Sola Unitas Yayınları tarafından yayınlanan Dönüştüren Eğitim kitabını detaylı olarak incelemek ve satın almak için tıklayabilirsiniz.Kapat